Hayat Üzerine

En iyi eğitim hayatı öğrenmektir. Hayat da doğa yasaları ile yönetilir. Doğa yasaları denge, düzen, doğruluk, ölçüdür. Biz insanlar olarak doğa yasalarına ne kadar uyabilirsek o kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olabiliriz. Bu yasaları bilebilmek ve güzel bir yaşamımızın olması için erdemlere ihtiyacımız vardır.

Erdemler ( ahlak ) bize güzel yaşam vaat eder. Gerçek ahlak için birey özgür bir irade ile seçim yapabilmelidir. Ancak kendi seçimleriyle ahlakı seçerse onları yaşayabilir.

Ruhun güzelleşmesi ve verimli olması için bu erdemler gereklidir. İnsanı yoran ölçüsüz tutkular ve yalanlardır.

Dürüstlük

Dürüstlük ve tok gözlülük doğal zenginliktir. Mide gözden önce doyar bu unutulmamalıdır.

Dürüstlük de doğruluğa dayanır. Dürüstlükle beraber içtenlik gerekir. İçtenlik kalpten hareket etmedir. Her şeyin başıdır. Her şey içtenlikle başlar. Önemli olan diğer şeyde sevgidir.

Her şey sevgi ile yapılabilirse bu büyük bir güç haline gelir.

Tutkulara dikkat edilmelidir. Tutkular kontrolden çıkarsa insanı acılara ve zaman kaybına götürür. Mutlaka doğrulukla ulaşılmalıdır. yoksa kaybedilir.

Psikolog Narek Karasu Bakırköy ve Nişantaşı ofislerinde hizmet vermektedir. İstanbul dışında olan danışanlar için internet yoluyla da hizmet vermektedir.

Randevu ve bilgi almak için 7/ 24 ulaşabilirsiniz.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

Merhaba, narek bey’ı yaklasık 1 senedır tanıyorum. Hayattan hıç ümıdımın kalmadıgı bır dönemde kendısınden profesyonel destek almaya basladım. Çok kısa bır sürede etkısını gördüm. Su an herseyden çok memnunum.aynı zamanda kısılıgıyle de çok kalıtelı bır ınsan. Cana yakın ve seanslar sırasında arkadasınızla sohbet edıyor gıbı hıssedıyor ınsan. Farkında olmadan da tedavı olmus oluyorsunuz böylece. Aılem de bu durumdan çok memnun. Bu nedenle hem kendım hem de tüm çevrem adına narek beye sonsuz tesekkürlerımı ıletıyorum. Kesınlıkle herkese tavsıye ederım.

Danışan: onur y.