Ruh Sağlığı

Ruh sağlığı hayatımızın en önemli değişkenlerinden biridir. Ruhsal sorunlar insanların hayat kalitelerini düşürmekte,ilişkilerini bozmakta, iş başarısını düşürmekte, çevresiyle uyumunu bozmakta, ruhsal tatmin duygusunu ve mutluluğu engellemektedir. Ruh bir insanın davranışlarını belirleyen en önemli etmenlerin başında gelir. Korku içinde, gerginlik içinde,istekli ( şefkli ), isteksiz ( kayıtsız ),coşkulu, meraklı, kederli, neşeli, sakin gibi değişik ruh halleri gün içinde davranışlarımızı etkiler. Ruhsal sorunlar negatif içerikli duygularda artış olması durumuyla kendini hissettirir. Pozitif içerikli duygular beslendiğinde ruh beslenecek gıdasını alacak ve zihnen de çalışması için amaçlar verecektir. Bir işin mükemmel yapılabilmesi için ruha ihtiyaç vardır. Bir işin kötü, yanlış, çirkin, yavaş yapılabilmesine neden olan ruh tam tersini de yapabilir. Ruhsal bozulmaların belirtileri tahammülde azalma, karamsarlık, mutsuzluk, uyku sorunları, iştah sorunları, isteksizlik, unutkanlık, dikkat dağınıklığı şeklinde kendini gösterir.

Bu belirtiler kişide görülmeye başlamışsa ve tekrar ediyorsa sürekli bir biçim almışsa devamlılığı durumunda hayatına olumsuz bir etki yaratacaktır. Bunun önlenmesi için bir uzmanla beraber uygun bir psikoterapi yapılmalıdır.

Psikolog Narek Karasu Bakırköy ve Nişantaşı ofislerinde hizmet vermektedir. İstanbul dışında olan danışanlar için internet yoluyla da hizmet vermektedir.

Randevu ve bilgi almak için 7/ 24 ulaşabilirsiniz.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

Merhaba, narek bey’ı yaklasık 1 senedır tanıyorum. Hayattan hıç ümıdımın kalmadıgı bır dönemde kendısınden profesyonel destek almaya basladım. Çok kısa bır sürede etkısını gördüm. Su an herseyden çok memnunum.aynı zamanda kısılıgıyle de çok kalıtelı bır ınsan. Cana yakın ve seanslar sırasında arkadasınızla sohbet edıyor gıbı hıssedıyor ınsan. Farkında olmadan da tedavı olmus oluyorsunuz böylece. Aılem de bu durumdan çok memnun. Bu nedenle hem kendım hem de tüm çevrem adına narek beye sonsuz tesekkürlerımı ıletıyorum. Kesınlıkle herkese tavsıye ederım.

Danışan: onur y.